Nejprve se ale už před nějakou dobou dotazoval na městě. Neúspěšně. „Našel jsem na stránkách města nějaký kontaktní e-mail. Tak jsem tam svůj námět poslal. Ale úspěšně mě ignorovali, nikdo mi neodpověděl,“ dodal.

Redakce tedy vznesla dotaz za Michala Prušáka a obdržela reakci od tiskové mluvčí Markéty Bučokové. „Chodníky v ulici Pohraniční stráže patří podle struktury k chodníkům, které jsou využívány velmi málo, o čemž svědčí enormní zarůstání plevelem. Chodníky s vysokou frekvencí pěších téměř nezarůstají, protože chůze plevel dokáže spolehlivě hubit. Lokalita Pohraniční stráže má již na celkovou rekonstrukci zpracovanou projektovou dokumentaci.

Ta řeší nejen povrchy, ale také kanalizaci a vodovodní přípojky. Počítá se s ní ve chvíli, kdy bude hotová rozsáhlá rekonstrukce ulice Volyňská. Opravy takových lokalit jsou závislé na finančních možnostech města. Proto bude snahou získání dotací na podobné investice. I tento jmenovaný chodník se dočká opravy,“ píše ve své zprávě Markéta Bučoková.

Michal Prušák názor tiskové mluvčí nesdílí. „Stav chodníků a silnice v Pohraniční stráže je dlouholetý, nestal se nyní. Nápravě se mohlo město věnovat už mnohem dříve a nemuselo čekat na rekonstrukci Volyňské, ke které už mělo dávno dojít. Víte, přijde mi, ze vše, co je za mostem na České Budějovice a Vimperk, už k městu nepatří,“ dodává Michal Prušák.

Podle Markéty Bučokové každoročně město opravuje komunikace a chodníky, do kterých léta nebylo investováno. Vzhledem k dlouhodobé zanedbanosti se proto může zdát proces obnovy pochozích tras zdlouhavý. „Vedení města společně s majetkovým odborem ve chvíli, kdy se sestavuje rozpočet následujícího roku, vytipují lokality s největším poškozením. Ty následně opraví,“ konstatuje Markéta Bučoková.

Každoročně investuje město do rekonstrukcí chodníků přibližně 12 000 000 korun.