Pro účastníky setkání bude připravena řada odborných přednášek. „Konference přináší účastníkům nové vědomosti a poznatky z různých oborů. Je ale také společenským setkáním, na kterém se potkávají přátelé,“ uvedla hlavní sestra strakonické nemocnice a a organizátorka konference Edita Klavíková.

Letošní přednášky je možné rozdělit do tří tematických oblastí. „První se zabývá krásou zdravého těla a možnostmi, jak s ním být spokojený díky vlastní pílí, případně za pomoci estetické chirurgie. Další okruh přednášek se zaměří na porodnictví a účastnicím konference nabídne poutavé popisy a výklady konkrétních případů z tohoto medicínského oboru, ve kterém jsou zdravotníci svědky krásy zrození, i když cesta k němu je někdy trnitá. Posledním tématem je komunikace a její význam ve zdravotnictví, protože i dobře zvolené slovo může být krásně hojivou náplastí. Tuto přednášku povede Poradce v oblasti komunikace a etikety Petr Studenovský,“ zmínila tisková mluvčí strakonické nemocnice Kateřina Koželuhová.

Ilustrační foto
Ve Strakonicích zadrželi hledaného muže. Uloupenou pokladnu si nesl v tašce

Prácheňský ošetřovatelský den pořádá Nemocnice Strakonice, a.s. pravidelně v květnu, a to k Mezinárodnímu dni sester. Ten připadá na 12. května a je spojený s narozením významné anglické ošetřovatelky a průkopnice v ošetřovatelství Florence Nightingale. Prácheňský den je poděkováním zdravotníkům za práci a odhodlání, které svému povolání věnují. Osmnáctý ročník konference se koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby a senátora Tomáše Fialy.