Sehnat ve Volyni parcelu je téměř nemožné. Ve městě by v průběhu několika let mělo vyrůst devět nových rodinných domků. Je to ale za poslední roky jediná výstavba.

„Nemůžeme lidem nabídnout pozemek pro výstavbu. Není kde,“ uvedla včera starostka Lenka Nestřebová.

První příležitostí za poslední léta je pro lidi výstavba rodinných domků na soukromých pozemcích Pod Malsičkou.

„Jde o domy na klíč o velikosti 4+1 až 6+1. Začali jsme už s výstavbou prvního, který bude hotový na jaře. V průběhu příštího roku a roku 2009 bychom chtěli dostavět osm zbývajících,“ dodal za stavební firmu Jan Paterna. První obyvatelé by se mohli nastěhovat už v létě příštího roku.

„Nemáme strach, že bychom domy neprodali. O bydlení je ve Volyni velký zájem, a to jak ze strany místních, tak i Pražských obyvatel nebo cizinců. Město ale nestaví. Naposledy to byly snad bytové domy před dvanácti lety. Mnoho lidí proto odchází do sousedních obcí, dodal Paterna.

„Vzpomínám si, že jsme získali v roce 2004 jednu z posledních parcel Pod Malsičkou. To už je téměř tři roky. Od té doby mnoho známých říká, že by stavěli, ale není kde,“ zmínila se jedna z obyvatelek Volyně.

Město by však o příliv nových obyvatel zájem mělo. „Nemáme ale ještě vypracovaný nový uzemní plán a bez něho se stavět nedá,“ posteskla si starostka. Jako pozemek vhodný pro výstavbu se jeví prostor za budovou městského úřadu. Jeho část je však ve vlastnictví úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„Tento díl bychom chtěli nejdříve odkoupit a pak teprve začneme uvažovat o smysluplném využití celého prostoru. Výstavba rodinných domků je jedna z možností. Sami bychom to ale neutáhli. Museli bychom sehnat investora,“ připustila Lenka Nestřebová.