Na akci Den s Deníkem (10. května 2007) si lidé stěžovali na nevychované pejskaře ve městě a nedostatek košů na psí exkrementy. Co se zatím ve Volyni změnilo?

Poprvé jsme se na to ptali na radnici 30. června 2007. Starostka města Lenka Nestřebová nám tehdy odpověděla: „Odpadkové koše už máme nakoupené. Právě sháníme firmu, která je nainstaluje.“ Koncem srpna už bylo šest odpadkových košů na náměstí a nejvíce frekventovaných ulicích Volyně osazeno (SD 23.8.).

„Řekla bych, že ve městě je teď košů dost, ale lidé tam házejí úplně jiné věci, než mají. Nedávno jsem potkala pána se psem, který dělal, že ani nevidí, že si jeho pes došel na záchod. To já mám jezevčíka a uklízím po něm stále,“ uvedla Anna Marková z Volyně.

I z tohoto důvodu se město pustilo do další akce.

„Je to naše kampaň proti psím exkrementům. Chceme lidi, zatím humornou formou, dovést k tomu, aby si po svých čtyřnohých mazlíčcích uklízeli. Zatím jsme uveřejnili pár humorných článků o tom, kolik toho psi nadělají, anketu a na jaro chystáme i akce v ulicích. Přemýšlíme nad setkáním pejskařů nebo označováním bobků po městě,“ uvedla s úsměvem starostka Lenka Nestřebová.

Pokud prý ani tohle nezabere, nezbude než zvýšit poplatky za psy, aby byly peníze na úklid města.

„To bychom udělali neradi, proto nejdříve zkoušíme vyjít s pejskaři podobrém, tak uvidíme,“ dodala.