Maminky by se letos mohly konečně dočkat nového dětského hřiště. Připraveny jsou i úpravy stávajících.

„Rádi bychom vybudovali nové hřiště, ale v rozpočtu na to nejsou peníze. Zažádali jsme už po několikáté o příspěvek u Nadace ČEZ, snad to letos skutečně vyjde,“ doufá starostka Lenka Nestřebová.

Pokud by byla žádost skutečně schválena, chce město postavit hřiště v hodnotě přibližně dva miliony korun, pod mateřskou školou. Tam sice hřiště bývalo, ale kontrola nařídila většinu houpaček vyřezat, protože nevyhovovaly z hlediska bezpečnosti.

Nové hřiště by bylo určeno pro děti přibližně do deseti let. „Na něm by měly mít například lezeckou stěnu, klouzačky, prolézačky, pískoviště a další herní prvky. Počítá se také s lavičkami pro maminky,“ doplnila starostka.

Pokud tyto plány nevyjdou, budou se maminky muset spokojit s některými novými prvky na hřišti v Bezručových sadech. „Na celkovou rekonstrukci hřiště nemáme peníze. Pustíme se tedy do oprav postupně. Každý rok vyčleníme v rozpočtu částku, která půjde na modernizaci dětských koutků,“ poznamenala Lenka Nestřebová.

K novému krytému pískovišti, které město do Bezručových sadů pořídilo v roce 2007, tak přibudou další atrakce.

„Vím, že se některá dětská hřistě ve Volyni rušila. Ale například v Bezručových sadech se hřiště naopak zrenovovalo. Věřím, že teď, když se změnilo vedení na radnici, určitě k nějakým změnám k lepšímu dojde,“ uvedla jedna z místních obyvatelek Vladimíra Bošková.

Ta by si však rovněž přála sportoviště pro větší děti. „Mám kluky v první a třetí třídě, ty už mají jiné zájmy,“ podotkla.