Ve městě jsou málo vidět policisté, stěžovali si lidé při akci Den s Deníkem (10. 5.). Situaci jsme průběžně sledovali. Ani po čase to ale pro policii nevyznívá moc ideálně.

„Tabulkový počet policistů a skutečnost jsou dvě různé věci. Ale mohu zodpovědně říci, že 80 procent své činnosti věnují samotnému městu. Ale bereme to jako upozornění,“ řekl tehdy za PČR Jiří Strouhal (SD 12.5.).

Zda se situace změnila, jsme se ve Volyni ptali po dalších pěti měsících. Někteří obyvatelé odpověděli, že policisté nejsou vidět vůbec. Jiní, že jsou na špatných místech.

Pořádek v ulicích

„Byla bych pro posílení hlídek hlavně ve středu a v pátek, kdy je díky diskotékám ve městě nejvíce rušno,“ uvedla Helena Stranadová.

„Policisté plní své úkoly včetně obchůzkové služby. Ale bereme–li v úvahu počet trestných činů a přestupků, počet sloužících policistů a rozsah teritoria, je zřejmé, že muži v uniformě nejsou tak často na očích veřejnosti jako například ve Strakonicích,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

A jak jsou s lidé policisty ve Volyni spokojeni dnes? „Jsem spokojený. Ve městě je téměř nevidím. Někdy ale nejezdím podle předpisů, tak jsem rád,“ uvedl starší muž, který si nepřál uvádět v tisku své jméno.

Policie ale nezahálí a na mládež, na kterou si někteří lidé stěžovali, se zaměřili. „Zejména ve městě, začali více s kontrolami podávání alkoholu v restauracích a barech. V rámci možností se provádí obchůzková činnost po celém obvodu,“ dodala Nováková.

„S policisty není problém. Jen by jich mohlo být více. Pokud s někým hlídka jede sepisovat případ, ve městě schází,“ uvedla starostka Lenka Nestřebová.

Policistů je málo


“Jako všude u policie i na Obvodním oddělení Volyně je mírný podstav policistů. Od 10. května 2007 do současné doby někteří policisté podali žádost o uvolnění ze služby a jiní nastoupili. Personálně se situace nezměnila. Máme tu dva policisty pod stav,“ řekla mluvčí Nováková.