Městský park Jana Pavla II. se změní v malou botanickou zahradu s fontánou a koncertním pódiem.

„O tom, že se plánuje nějaké jeho vylepšení ještě nevím,“ říká Vlasta Buchtelová z Vodňan.Přes park si většinou lidé zkracují cestu od nádraží k centru. „Chodím tudy často, protože je tu příjemné prostředí, mnohem lepší než procházet rušnou ulicí,“ doplňuje vodňanská obyvatelka.

Park, sousedící s domem pro seniory, je kulturní památkou. „S iniciativou na jeho nový vzhled přišli zdejší farníci,“ říká za odbor majetku městského úřadu Jiří Kulík.

V současné době je v parku na 150 rostlin, keřů a dřevin. „Celkový počet po revitalizaci by měl být tak dvě stě padesát. Z nově vysázených různých druhů javorů vznikne arboretum,“ poznamenává.

V parku dojde ještě k dalším úpravám. V centru bude stát fontána, v jednom z rohů kryté koncertní pódium. Zrekonstruované bude i dětské hřiště, navíc doplněné o přístřešek s lavičkami pro matky.

Projekt, který už je hotový, počítá s náklady kolem čtyř milionů korun. „V pátek podáváme žádost o dotaci do Regionálního operačního programu,“ uvedl vedoucí odboru.

Kromě parku Jana Pavla II., který byl původně městským hřbitovem, jsou ve Vodňanech parčíky v Zeyerových sadech u kulturního domu a u náměstí 5. května. „U lesoparku za rybářskou školou se připravují plány na jeho rekonstrukci,“ poznamenal Jiří Kulík.