Osmý ročník této recesistické akce, pořádané Stifterovým pošumavským železničním spolkem se totiž nesl ve stylu sci-fi a fantasy.

Přelidněná obec

Během dne tak obec, která má jen o málo více než sto stálých obyvatel, zaplnilo spolu s lyžaři a účastníky zvláštní silvestrovské jízdy více než dva tisíce lidí. Těm sloužila nejenom stálá restaurační zařízení, nacházející se na území obce, ale i několik stánků zřízených speciálně pro tento den, v nichž bylo možno ochutnat jak dobré pivo či grog, tak například pravý jelení guláš a řízky.

Samozřejmostí byl jídelní vůz přistavený již tradičně k vlaku, s unikátní kosmickou nabídkou jídel a nápojů i jediná pojízdná kancelář Pohádkového království na světě a jak se již stalo zvykem i vlaková pošta s řadou speciálních razítek. Slunečné počasí s čerstvou sněhovou pokrývkou pak vylákalo více než půl druhé tisícovky turistů na 4,5 kilometru vzdálený vrchol Boubína, kde mohli získat speciální silvestrovskou pohlednici. „Jedná se o včera vytištěnou zimní pohlednici, tvořenou snímky Vladislava Hoška, kterou obdrží ten, kdo do kasičky na Boubíně vhodí jakýkoliv obnos, určený na provoz rozhledny. Jiným způsobem tento speciální silvestrovský pohled prakticky získat nelze,“ doplnil starosta Kubovo Huti Zbyněk Klose, který většinu posledního dne roku trávil na rozhledně, a který prozradil i další zpestření silvestrovského výstupu a to troubení na loveckou borlici v podání hajného Markovce.