Řidiče čeká od pondělí citelné omezení u viaduktu u autobusového nádraží. Pro vozidla do 3,5 tuny bude provoz veden obousměrně jen v jedné části podjezdu. Pro auta nad 3,5 tuny je stanovena objížďka přes Písek.

„Omezení dopravy by mělo trvat týden. Ředitelství silnic a dálnic bude na vozovce směrem ke křižovatce, kde budou navíc vypnuty semafory, opravovat vyjeté koleje. Také dojde k rozšíření kanalizačních vpustí, které mají zabránit zaplavování viaduktu při přívalových deštích,“ řeklza odbor dopravy MěÚ Václav Býček.

Práce na silnici přinesou problémy hlavně dopravcům. Kamiony přijíždějící od Volyně budou moci totiž na kruhovém objezdu odbočit pouze na Vodňany. „Není to dobře připravené. Budeme muset hledat náhradní řešení asi tak pro jedenadvacet procent kamionů. Nezbude nám nic jiného, než jezdit po silnicích III. třídy. Ne všechny jsou pro to ale vhodné. Musíme dbát na předpisy i na to, abychom neohrozili řidiče a ostatní účastníky provozu,“ uvedl jeden ze strakonických dopravců.

Vše by se dalo značně ulehčit, kdyby byla objížďka vedena přes zrekonstruovaný viadukt u zbrojovky. „Pustíme tudy autobusovou dopravu, ale oficiální objížďku tady nechceme. Ředitelství silnic a dálnic nám totiž odmítlo následné spolufinancování oprav objízdné trasy,“ poznamenal Václav Býček.

To potvrdil i provozní náměstek Ředitelství silnic a dálnic František Krejsa. „Nevidím důvod, proč bychom městu za objízdnou trasu platili. Pokud město opravuje své komunikace a vede objížďku po krajských silnicích, také poplatky nepožadujeme. Navíc jde pouze o opravu a v takovém případě nejsou peníze na rekonstrukci objízdných tras ani vyčleněny,“ vysvětlil.