Tragická nehoda se odehrála v sobotu po půl osmé večer zhruba v polovině trasy mezi obcí Blažejovice a městem Volary. „Šofér nákladního auta jedoucího z Volar odbočoval z hlavní komunikace na účelovou vlevo, v té chvíli došlo ke střetu s motorkářem, který přijel ve směru od Prachatic,“ upřesnil na místě nehody vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.

Doplnil, že zcela zdemolovaný vrak motocyklu Ducati byl sice opatřen registrační značkou, tak však nepatřila na na místě nalezenou motorku. „Lustrací jsme zjistili, že značka patří k motocyklu značky Yamaha,“ potvrdil.

Více než tři hodiny zajišťovali prachatičtí dopravní policisté a jejich kolegové kriminalisté stopy a důkazy. „Bude přizván soudní znalec, který by měl určit rychlost jízdy obou vozidel a zároveň říci více o příčinách,“ řekl Grožaj s tím, že až poté bude možné říci míru zavinění ze strany motorkáře a řidiče vozidla odtahové služby.

Sedmatřicetiletý řidič nákladního auta utrpěl jen lehká zranění a po ošetření lékařem záchranné služby byl ponechán na místě. Podle prvních odhadů vznikla na obou havarovaných vozidla škoda za zhruba sto deset tisíc korun.

Do jedenácti hodin sobotní noci byl úsek vozovky uzavřen a policisté řidiče odkazovali na objízdnou trasu. Navíc museli na místo i lidé ze správy a údržby silnic, vozovka i přesto, že ji volarští hasiči důkladně ošetřili vapexem a následně uklidili, totiž zůstala kluzká. Omezení s možností smyku bude v místě tragédie několik dalších dní.

Letos jde podle dopravních policistů už o pátou smrt účastníka dopravní nehody na Prachaticku, z toho byli dva motocyklisté. "Přitom počty nehod klesají, ale jejich následky jsou stále více tragické," podotkl vedoucí skupiny dopravních nehod Luděk Veber s tím, že naposledy přišel o život mladý řidič dodávky poblíž Brusné v neděli minulý týden. Ten navíc vezl dalších pět lidí, někteří z nich mají těžká zranění.