Stavba psího útulku ještě zdaleka neskončila. Práce na hlavních objektech jsou sice už téměř u cíle, ale ještě je dost co dodělávat. Přesto všichni věří tomu, že do konce listopadu bude vše hotovo. Hned poté má totiž začít dvouměsíční zkušební provoz. „Už na začátku prosince by se tam měli psi objevit,“ potvrdil investiční technik radnice Lukáš Srb.

Mezitím horečně pokračují přípravy samotného provozu tohoto zařízení, které bude pracovat pod hlavičkou technických služeb (TS). Pravidelně se uskutečňují schůzky pracovních skupin jak v rámci této organizace, tak zástupců stavební firmy a měst Strakonice a Písek, která se na budování finančně podílejí. Na řadu přichází tvorba provozního řádu, výběr veterinárního lékaře či dodavatele krmných směsí. Útulek by měl mít i webové stránky. „Určit je třeba také provozní a návštěvní hodiny,“ připomněl za TS František Slavík.

Pro strakonickou radnici nebyly hlavním důvodem pro výstavbu útulku peníze. Chceme zařízení, v němž budeme mít nad vším větší možnost dohledu. V Písku, kam dosud ze Strakonic putovali nalezení psi, nebyla kontrola nejen nad výdaji, ale třeba i nad tím, zda jsou psi dostatečně nabízeni k adopci. „Čeká nás ovšem určité rozjezdové období, kdy se způsob fungování bude ještě dotvářet,“ uvedl za odbor životního prostředí Jaroslav Brůžek. V něm dojde i k uzavírání smluv s okolními obcemi.