Fotbalové hřiště s umělým povrchem na Sídlišti má od Nového roku osvětlení. Firma jej dokončila v termínu v úplném závěru minulého roku.

„Důvodem vybudování je to, aby fotbalové hřiště mohlo být využíváno ke sportu i v zimním období a do pozdních večerních hodin,“ vysvětlila včera nově jmenovaná pracovnice pro styk s veřejností Marie Tůmová.

Osvětlení tvoří šest stožárů, které jsou umístěné po třech na obou podélných stranách hřiště. Na každém z nich jsou přitom tři osvětlovací tělesa. Vysoké jsou šestnáct metrů a ukotvené v betonových pouzdrech dva metry pod zemí.

Na instalaci osvětlení přímo naváže stavba nového asfaltového in–line oválu. Ten má být hotov do konce dubna. Povede z velké části podél atletického oválu a z jedné strany za tribunou. „Dlouhý bude něco málo přes půl kilometru,“ dodal tajemník městského úřadu Jan Tůma.

Cena osvětlení včetně dráhy činí 2,3 milionu korun. Poslední investice do stadionu na Sídlišti přišla na 14,7 milionu korun, z čehož 5,5 milionu šlo z krajského grantu. Jednalo se o atletický ovál a sektory pro technické disciplíny. Radnice plánuje i rekonstrukci tribuny. Chce finančně podpořit i dokončení kryté házenkářské haly. V jednom z cípů stadionu by mohl vzniknout sportovní koutek pro děti.