„V neděli jsem šla Tržní ulicí a kolem chodníků a zaparkovaných aut je taková špína . . . To samé kolem plavečáku. Je únor a zdá se mi, že technické služby tu ještě neuklízely listí. Nepořádek je i kolem mateřské školky ve Školní ulici,“ stěžovala si v redakci už poněkolikáté žena, své jméno ale v tisku uvádět nechtěla.

Zajímalo ji, jestli vůbec někdo na pracovníky technických služeb dohlíží. „Vždyť mají tolik lidí a techniky,“ povzdechla si.

Podle ní jsou Strakonice špinavé. „Asi tak před týdnem jsem byla v Písku a tato města nejdou vůbec srovnat. Ulice tam mají čisté a v parcích nejsou žádné větve a spadané listí. Je to jako nebe a dudy,“ dodala žena.

„Nemyslím si, že je ve Strakonicích nepořádek. Tržní ulicí jsem projížděl včera a vše bylo v pořádku. Nečistoty pod zaparkovanými auty naši lidé košťaty těžko vymetou. Ale 17. března začne jarní úklid, to se auta vyklidí a vše se kompletně vyčistí,“ zmínil se za technické služby Jaroslav Heřman. Připustil, že město nemůže být dokonale čisté, ale sám prý po zaměstnancích, kteří v ulicích uklízejí, práci kontroluje.

„Naši pracovníci projdou Palackého náměstí, vše je uklizeno a za půl hodiny tudy jedete a najdete vysypaný koš nebo poházené odpadky. Hlásí nám to i městští policisté. Řešíme to tím, že se místo uklidí znovu. Jinak to nejde,“ uvedl pro příklad.

Podle jeho slov ale není v zimě údržba města právě snadná. „Naváté listí a větve přimrzají a nejdou shrabat. Každou chvíli něco přivane vítr. Nechci ale naše lidi omlouvat. Uklízet a zlepšovat je stále co,“ myslí si Jaroslav Heřman.

Šest pracovníků strakonických technických služeb vyráží do ulic každý den v 6 hodin. Po dvojicích mají na starosti jednotlivé rajony, kde zametají, uklízejí a sbírají nepořádek až do 14 hodin.

„A Strakonice nejsou na úklid pro šest lidí právě malé,“ podotkl Heřman.