Léta chátrající objekt bývalé školy v přírodě se začíná po letech konečně probouzet. Noví majitelé – manželé Třešňákovi z Teplic – už hledají provozovatele. Ten by se v areálu staral o chod domova pro seniory, který tu má vzniknout.

„Začala první jednání s provozovateli, kteří by měli o prostory zájem,“ řekla obchodní ředitelka firmy Třešňákových Helena Antálková.

Firma chce vybrat na provozování domova pro seniory někoho, kdo už má s podobnými zařízeními zkušenosti. „Podle jeho požadavků na uspořádání jednotlivých oddělení a pokojů se pak začne areál upravovat,“ podotkla Antálková. Kdy by se mělo s pracemi začít, však zatím uvést nedokázala.
Vše závisí na vyřizování formalit. Firmě se zatím po odkoupení areálu, který získala v létě 2005, podařilo vyřídit projekt a vyřešit územní plán.
„Nemůžeme ale začít stavět, protože zatím nemáme vydané stavební povolení. Pracuje se na tom, ale projekt je obsáhlý, a tak se vše pozdrželo,“ uvedla obchodní ředitelka.

Rozsáhlý objekt školy v přírodě byl původně ve vlastnictví Ústeckého kraje. Ten se ho pokoušel několikrát prodat. Úspěšný převod peněz se uskutečnil ale až s firmou Třešňákových.

Nabídku na odkoupení objektu získala i Volyně. „Areál byl městu nabízen za symbolickou cenu. Po zvážení všech nákladů potřebných na jeho uvedení do odpovídajícího stavu a investic na provoz samotný, se však město rozhodlo, že bývalou školu v přírodě nekoupí,“ uvedla starostka Volyně Lenka Nestřebová.

Za jakou částku byla nakonec škola v přírodě prodána, se Deníku do uzávěrky zjistit nepodařilo.