Pravé zimní počasí s pětatřiceti až čtyřiceti centimetry sněhu na šumavských kopcích začali už od středy využívat první běžkaři, na Zadově šlapali včera po svých do kopce dokonce i ojedinělí nedočkaví lyžaři.


„Velkou čtyřsedačkovou lanovku na Kobyle spustíme poprvé zítra o půl deváté ráno. Pojedou i vleky a půjčovna lyží,“ zve ředitel Lyžařského areálu Zadov Pavel Voldřich.

Běžecké stopy

Díky příznivým sněhovým podmínkám budou moci běžkaři na Zadově vyrazit z běžeckého stadionu na Churáňově zhruba na dvacet kilometrů běžeckých stop. „Připravujeme jak standardní tratě pro trénink, tak stopu pro rekreační běžkaře,“ upřesnil Voldřich.


Novinkou pro sportovní kluby i veřejnost je v zadovském areálu mini snowpark, ale také vylepšené osvětlení pro večerní lyžování, které tam začne poprvé už zítra od osmnácti do jednadvaceti hodin a ve stejné době bude připraveno i v neděli.


A protože dostatek přírodního sněhu je i na Lipensku a mrazivé počasí dovoluje provozovatelům kramolínského skiareálu i kompletní technické dosněžování sjezdovek, otevře se areál pro lyžaře poprvé již zítra v devět hodin.


„Zahájení sezony 17. listopadu pro nás znamená historicky rekordní termín, zvlášť po loňské nevydařené zimě. Lyžaře přivítáme na ideálně upravených sjezdovkách, na nichž už máme přes pětatřicet centimetrů upraveného sněhu.


Ve volném terénu leží zhruba stejné množství prachového sněhu, a proto na běžkaře čeká dvanáct kilometrů dlouhý červený okruh, který začíná na novém nástupním místě na parkovišti u fotbalového hřiště v Lipně,“ zve ředitel společnosti Lipno servis Luboš Krejza.


Lyžaři si mohou v obou jihočeských šumavských skiareálech o víkendu zasportovat za zlevněné mimosezonní ceny, na Lipně budou navíc o víkendu na uvítanou pro všechny lyžaře služby zdarma.


Návštěvníci tam mohou navíc využít služeb největší letošní novinky – Sportcentra Lipno, kde najdou všechny služby pro lyžaře pod jednou střechu – lyžařskou školu, půjčovnu s testcentrem, úschovnu, skiservis a samozřejmě i ubytování.

 

Lyžařské areály

Jihočeská část Šumavy

Lyžařský areál Zadov

www.lazadov.cz

Sjezdovky: sedm tratí většinou lehké až střední obtížnosti. Celková délka 4,5 kilometru. Součástí areálu je mini snowpark.

Vleky a lanovky: čtyři vleky, jedna čtyřsedačková a jedna jednosedačková lanovka, přepravní kapacita 4500 lidí za hodinu.

Běžecké lyžování: udržované turistické trasy v celkové délce kolem 50 kilometrů s návazností na trasy po celé Šumavě.

Skiareál Lipno

www.lipno.info

Sjezdovky: šest tratí většinou lehké až střední obtížnosti. Celková délka 5,6 kilometru. Součástí areálu je snowpark s překážkami a dětské hřiště Foxpark.

Vleky a lanovky: jedna dvousedačková lanovka, čtyři vleky a dva pohyblivé koberce ve Foxparku. Celková kapacita 7700 lidí.

Běžecké lyžování: čtyři okruhy v celkové délce 21,5 kilometru, které jsou upravované pro klasickou techniku i bruslení.