Ve městě obklopeném rybníky se není roky kde koupat.

To je pohled

„Nač ve Vodňanech v městském parku stavět fontánu a kryté pódium, když to bude málo využívané. Lepší je investovat do plaveckého krytého stadionu. Nyní se koupaliště Škorna vypouští, stojí to za pohled, v jakém stavu a v čem se občané Vodňan mají koupat. Tímto reprezentujeme naše město a okres,“ reagoval na webovou anketu muž podepsaný jako Jan Říha.

Radnice má seznam priorit, který má zhruba patnáct položek. „Mezi nimi je i bazén,“ zmínila se místostarostka Alena Cepáková. Realizace všech, včetně bazénu, je ale závislá mimo jiné i na vypsání dotačních titulů.

Jsme pro

Valná většina zastupitelů města je podle jednoho z nich Bohumila Chána (ODS) pro výstavbu takového zařízení.
V čem je tedy problém? „Podle mého to naráží na konečné rozhodnutí, protože se jedná o částku v řádech desítek milionů korun,“ prohlašuje Bohumil Chán.

V zimě se na nádrži, ve které zůstane nízká hladiny vody, bruslí. V létě je koupání jen na vlastní nebezpečí. Dvakrát ročně prochází nádrž na Škorně očistou, kterou při napouštění a vypouštění provádí městské hospodářství.

„Stále ale existují příznivci Škorny, kteří se v ní koupou zejména na začátku sezony. Jenomže to je voda v ní ještě celkem kvalitní,“ říká Jitka Velková z Vodňan.

Lidé ze sídliště Škorna se převážně jezdí koupat na řeku. Přesto si na nádrž zvykli. Ale co s ní? Většina z oslovených jen pokrčí rameny. Tomu, že se něco změní, moc nevěří.

Ještě v první polovině 70. let minulého století býval Škorna rybník. Kvůli plovárně byl z části zavezen. Zrušená byla i přítoková stoka.

Kauza koupaliště na Škorně není Deníku neznámá. Už při loňském Dnu s Deníkem byla nosným tématem celého projektu.