„Skejťáci“ by se mohli dočkat „U“ rampy. Jako jediná totiž schází ve skateparku, který byl otevřen v areálu na Blanici na podzim loňského roku.
„Máme podanou žádost u ČEZu. Rádi bychom, aby bylo vybavení kompletní,“ potvrdila místostarostka Alena Cepáková.

Skate park vznikl díky finančním prostředkům programu prevence kriminality ministerstva vnitra. Vybavení areálu je nekompletní proto, že ministerstvo nemohlo poskytnout dotaci v plné výši. To jsou důvody, proč se město snaží sehnat zbylé finance. Projekt byl spočten na 792 000 korun, z ministerstva přišlo 342 000 korun a necelými osmdesáti tisíci se připojilo město.

Skate park je podle slov správce areálu v obležení. „Děti tu jsou denně. Pochopitelně ale záleží, jaké je počasí. Když se vydaří, bývá tu kolem šedesátky mladých,“ říká správce Jiří Sebera. A potvrzuje, že vyznavačům bicyklů, kolečkových bruslí a skateboardu „U“ rampa schází a často se ho vyptávají, kdy tam bude domontována.

„Chodí sem velcí i malí, proto musím sledovat, co se tu děje. Podle situace jim vymýšlím i nějaké programy,“ podotkl správce. Každodenním návštěvníkem s prknem pod paží je i Bohumil Polanský (12). „Chodím sem rád, alespoň se naučím nějaký sport. Těším se, až tu bude účko, i když nevím, jestli si na něj ze začátku troufnu,“ řekl.

Podobné zařízení funguje už čtyři roky i ve Strakonicích. Jeho provozovatelem je město.