Jak jste se octnul ve Strakonicích?
Poprvé jsem tu byl jako překvapení večera v Melodii, kde byla diskotéka DJ Františka Mareše. Známe se spolu už dlouhá léta ze společných akcí se skupinou Katapult. Podruhé na oslavě 30. výročí jeho kariéry diskžokeje.

Strakonická sokolovna nebývá vyprodaná. Tentokrát ale praskala ve švech. Jak se vám zpívala Katapulťácká Co děti, mají si kde hrát?

Byl to zvláštní zážitek, ten na každém koncertě nebývá.

Jste znáný hlavně jako bubeník. Přesto se zeptám, na co všechno hrajete?
Zeptejte se mě spíše na co nehraju. Ale vážně. Nehraju na dechové nástroje. Na všechny ostatní nástroje jsem schopen více či méně zahrát. Někdy dokonce i na kazzo.

Kde jste s hudbou začínal?
V „lidušce“. Ale talent jsem asi podědil. Od čtrnácti let jsem bubnoval v Katapultu. Jeho stálým bubeníkem jsem byl osm let.

Kdy jste se poprvé ocitl na jevišti?
První profi koncert jsem odehrál ve čtrnácti letech.

Proč jste z Katapultu odešel?
Za těch třiatřicet let, co Katapult existuje, se v kapele vystřídalo osm bubeníků. Já sám jsem tam byl, jak už jsem řekl, osm let. Postupem let mezi námi začaly drobné neshody a ponorková nemoc.

S kým jako profesionální bubeník hrajete teď?
Hraji se skupinami Semtex, Geroge and Beetowens a Bam. S nimi zpívají takové legendy jako Karel Kahovec nebo Viktor Sodoma.

Jaké bylo mít za otce „Dědka“ a za matku „Kalamity Jane“?
Ovlivňovalo mě to odmalička. Koncerty Katapultu určitě už v matčině břiše. A fatálně. Jak vidíte, hudbě jsem propadl. To, že byla matka známá jako Kalamity Jane, s jejím převlekem a ksichtěním, moc příjemné nebylo. Představte si kluka ve druhé třídě, v televizi právě běží pořad Možná přijde i kouzelník, kde jak říkáte se ksichtí Kalamity Jane a třídní mi řekne, jak jsem podobný mamince.
Teď to ale začíná znovu, ne? A dokonce v zahraničí.
Ano. Ivan Mládek s jeho souborem prožívá velký comeback v Polsku. Všechno se vrací.

Máte vlastní kapelu?
Mám . Jmenuje se Michal Šindelář band. Tam nehraju na bubny, ale na kytaru a zpívám. Výhodou toho, že jsem sám bubeník je, že se mi žádný jiný nemůže vymlouvat, že něco nejde zahrát.

Jste mladý hudebník. Jaký druh muziky se vám líbí. Styl Katapultu nebo hip – hop?
Když je to kvalitně zahraná a zajímavá hudba, tak můžu poslouchat cokoliv. Hip Hop je poslední dobou hodně v kurzu, ale nakonec je to pořád jenom trochu převlečený rock and roll. V mé kapele hrajeme právě rock and roll.

Kdo vám skládá písně?
Hudbu si skládám sám. Texty mi na první sólové desce Padaly hvězdy psal například Pavel Půta, který je autorem hitu Katapultu Někdy příště. Jeden text mi napsal i herec, zpěvák a teď i tanečník Jiří Schmittzer.

Kde s vaší kapelou hrajete?
Z kapelou hrajeme vyloženě pro zábavu. A bohužel, moc času na to nezbývá. Jelikož jsem povoláním bubeník, tak má svoji kapelu tak trochu jako koníček. Zatím poslední koncert jsme odehráli v Kosovu. Hrál jsem pro české vojáky, já, který jsem měl modrou knížku.

Co skupina Katapult? Dlouho o ní nebylo slyšet.
Vypadá to, že Katapult po třiatřiceti letech skončí svou kariéru. Důvod je jednoduchý. Tátovo zdraví. Bohužel.


––––––––––––––––––––––-----------------------------------------------------

Jiří „Dědek“ Šindelář, otec Michala Šindeláře, baskytarista legendární skupiny Katapult, zemřel v pondělí 5. ledna, dva dny po svých 60. narozeninách. Trpěl chronickým plicním onemocněním.