„Už máme hotový projekt a je zažádáno o dotaci v rámci Programu regenerace městské památkové zóny. Vše závisí na tom, jak rychle seženeme peníze. Radnice si ale určitě lepší využití zaslouží,“ řekla starostka Lenka Nestřebová.

Aby mohl být objekt radnice k těmto účelům skutečně využíván, musela by se provést rekonstrukce sociálního zařízení, dlažby a elektroinstalace. „Aby byly prostory skutečně reprezentativní je potřeba zrestaurovat také okna a dveře,“ dodala starostka.

„Co vím, radnice moc využívaná není. Bývají tu volby a o pouti výstavy. Interiéry i schodiště, by si rekonstrukci zasloužily, aby byl vnitřek reprezentativnější,“ řekla Marie Dvořáková z Volyně.

Turisty obdivovaná radnice nikdy nesloužila jako sídlo města. „Dříve tu bývaly kanceláře, klubovny různých organizací a podobně,“ upřesnila Lenka Nestřebová. Ani v současné době není budova intenzivně využívaná. Přes léto tady fungovalo informační centrum, zázemí tu na několik hodin týdně našly kroužky DDM. O pouti se prostory radnice zaplní výstavou květin a nárazově se využívají i k různým školením.