Přibližně čtrnáct dnů sledovali prachatičtí kriminalisté osmatřicetiletého pěstitele marihuany na Vimpersku, než udeřili a provedli u něj domovní prohlídku. „Vesnické stavení si pak ve čtvrtek 9. července vzali do parády a našli na sto padesát kusů metrových rostlin a také již usušené konopí,“ řekla Deníku prachatická policejní mluvčí Radka Sovová.

Osmatřicetiletý pachatel, jemuž pěstírna patřila, byl zadržen a umístěn do policejní cely. „Včera byl propuštěn na svobodu. Prozatím nebylo proti muži zahájeno trestní stíhání. Probíhá intenzívní prověřování případu, výslechy svědků a důležité budou pro kriminalisty výsledky provedených expertiz. Kriminalisté také prověřují, zda podezřelý muž marihuanu distribuoval i jiným osobám,“ upřesnila policejní mluvčí.

Při prohlídce objektu ale našli kriminalisté také zbraně a střelivo. „Ty ale nepatřily pěstiteli marihuany, nýbrž muži, jenž stavení vlastní,“ doplnila Sovová s tím, že zbraně ale byly drženy nelegálně. Ten proto bude stíhán samostatně pro nedovolené ozbrojování.