Drama s tím nejšťastnějším koncem prožila v sobotu ve tři hodiny ráno Monika Hrdá z Čejetic na Strakonicku. Doma v koupelně, na záchodové míse, porodila syna Vojtu (3650 g a 51 cm). Jeho příchod na svět byla tak rychlý a nečekaný, že zdravotníci z rychlé záchranné služby ve Strakonicích přijeli až po porodu. Ošetřili matku i syna a odvezli je do porodnice.

„Ještě o půlnoci bylo všechno v pořádku. Kolem půl druhé mě ale vzbudily tlaky v podbřišku. Zavolala jsem příteli, který jezdí s kamionem a byl v Jihlavě, že mi není dobře a že ráno asi pojedeme do porodnice. Kolem třetí hodiny ale praskla voda a pak už nebyl čas nad ničím přemýšlet,“ řekla už v klidu porodnice Monika. Stačila ještě všude rozsvítit a otevřít dveře, aby zdravotníci měli alespoň nějakou stopu kam jít. Potom na záchodové míse porodila. „Jsem původně zdravotní sestra a šest let jsem dělala u porodů. Jinde než na míse rodit opravdu nešlo,“ dodala.

Na záchranku čekal zvláštní obraz. Po celém bytě stopy krve, její stopy vedly do koupelny. Tady na záchodové míse, vyčerpaná, zabalená v dece a se svým druhým synem v náručí, zabaleném v ručníku, seděla vyčerpaná žena. Třásla se, byla jí zima, všechno ji bolelo. „Nepřestřihla jsem šňůru a musíte mi vzít placentu,“ řekla zdravotníkům. Během několika minut bylo vše napraveno, připraven transport maminky a syna do sanitky a potom už jen odjezd do nemocnice.

Porod byl prý otázkou minut. Sama, bez pomoci, porodila syna Vojtu. V podkroví spal její další, už pětiletý syn Filip. „Tento týden jsem chtěla jít do nemocnice a nechat si vyvolat porod, protože jsem přenášela. Přítel si zařídil volno, aby nás nic nepřekvapilo. Ale malý Vojta se rozhodl po svém,“ dodala s něžným pohledem na malého Vojtu.

On i matka jsou naprosto zdrávi.