Nedostatek policistů by měla pomoci vyřešit právě začínající náborová akce. Ve Strakonicích k těmto účelům zřídili i speciální telefonní číslo.

Nedostatek policistů

Celkový počet policistů na Okresním ředitelství Policie ČR (OŘ PČR) Strakonice má být podle tabulek 226. „V současné době máme podstav jedenadvacet policistů, přičemž jich nejvíce chybí v Blatné,“ uvedla policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková. Přitom deset policistů je ve střední policejní škole. Sedm uchazečů prochází výběrovým řízením.

V loňském roce projevilo zájem pracovat u policie celkem šedesát lidí, a to ženy i muži, z nichž se čtyřiceti bylo zahájeno výběrové řízení. Z toho jich bylo dvanáct skutečně přijato. „Problémem zůstává nesplnění fyzických testů či dalších požadavků, například bezúhonnost,“ poznamenala Nováková.

Nábor právě začal

Od 1. února se rozjela náborová kampaň Policie ČR s názvem „Pomáhat a chránit“. Upoutávky běží v televizi, v tisku, na plakátech i na internetu.
Případní zájemci o práci u policie v okrese Strakonice mohou využít nově zřízené telefonní číslo 606 762 845, na kterém se ozve personalistka OŘ PČR Strakonice. „To bude platné po dobu náborové kampaně,“ doplnila mluvčí. Mnoho dalších informací zájemci najdou na internetu na adrese www.nabor.policie.cz.

Budova jako nová

Budova Okresního ředitelství Policie ČR ve Strakonicích získala začátkem roku novou podobu. Přestavba začala 1. září 2006 a kolaudace se uskutečnila letos 22. ledna.

Na okresním ředitelství se změnilo prostředí nejen pro práci policistů, ale nový vzhled mají i prostory určené veřejnosti. Dojde ke sjednocení všech složek OŘ PČR do jedné budovy, včetně Skupiny dopravních nehod, která měla přechodné pracoviště v ulici B. Němcové, a Služby kriminální policie a vyšetřování.

Součástí přístavby je také nové parkoviště čítající zhruba třicet parkovacích míst. Nechybí bezbariérové přístupy, nové sociální zařízení pro handicapované osoby a moderní vybavení vnitřních prostor. V budově je též nově zřízená služebna s recepcí, která byla vybudována v rámci Projektu P1000.