Prvním z taháků byl film Hlídač č. 47. Očekávaný Karel Roden se na poslední chvíli omluvil, další hosté však dorazili. Mnozí z nich se objevili už v pátek, např. Pavel Liška či tvůrce seriálu Zlatá šedesátá Pavel Lukeš. V sobotu dopoledne bylo možné v Písku potkal plejádu známých osobností, například režiséra Ivana Passera, Čestmíra Kopeckého, Danu Hábovou, Mirku Spáčilovou.

V pátek večer začala také produkce pro diváky na Velkém náměstí. Prvním filmem, který mohli zhlédnout, byl Krškův film Měsíc nad řekou, po něm šla Chytilové Kalamita. Diváci si tak mohou filmy vychutnat zcela zdarma filmy na náměstí, kde je pro ně připravují bratři Čadíkové. Krátce po setmění se mohou usadit na lavičkách a ponořit se do děje filmu. V sobotu si mohli vychutnat Starce na chmelu, dnes v neděli Venkovského učitele.

A dojmy Terryho Gilliama? "Je tu krásně, Písek je nádherný. Jsem rád, že jsem opět v České republice, protože tu mám mnoho přátel. Jsou tu milí lidé a mladí nadšenci a doufám, že do mě napumpují život," řekl pro Deník Gilliam.

Podle něj je dobré, že vznikl nový festival, protože na malých festivalech bývá skvělá a vstřícná atmosféra. "Kdyby nebylo festivalu, byl bych na dovolené s manželkou ve Francii. Je to oběť být tady nebo ne? Doufám, že si to nepřečte nikdo v angličtině," dodal se smíchem.

Gilliam a část festivalových hostů včetně ředitele festivalu Michaela Havase, uměleckého ředitele Jiřího Králíka, Terryho Gilliama, Jindřicha Štreita a dalších hostů se zúčastnila excelentní přehlídky hvězdného výběru českých a slovenských výtvarníků 20. století – malířů, grafiků, sochařů a fotografů, kteří ve své tvorbě reflektují osobnost a dílo Franze Kafky, jež je pro mnohé z nich velkou výzvou. Výstava, jejíž vernisáž byla v sobotu v 17 hodin, je převzata z olomoucké galerie MONA LISA, kde byla uvedena přesně před rokem.