Po parkovacím automatu přibylo na okraji rampy před radnicí na Velkém náměstí rovněž nové vodorovné značení. Právě včera ho na těchto místech dělali pracovníci místní firmy.

„Bylo to tam auty doslova zabetonované, bylo s tím potřeba něco udělat,“ zmínil se vedoucí odboru dopravy Václav Býček. Podle něj to sice není samospasitelné, ale značení i automat by mohly pomoci tento stav alespoň trochu rozhýbat. Dosud tam totiž stála vozidla jednak dlouhodobě a poměrně neuspořádaně.

Ve městě je nyní osm parkovacích automatů včetně dvou nových, z nichž jeden je na rampě před radnicí a druhý u nemocnice. Pořízení jednoho přitom přijde na bezmála dvě stě tisíc korun.

Od prosince také platí nová vyhláška týkající se placeného parkování ve městě. V podstatě však jen upravuje tarify na nových místech. Na Velkém náměstí je to 11 korun za první hodinu, přičemž každá další hodina přijde na 34 korun. Minimum jsou přitom čtyři koruny.

Naproti tomu pod nemocnicí, kde se automat právě zprovozňuje, přijde parkování o poznání levněji. První i každá další hodina tam má stát šest korun a minimální tarif jsou tři koruny.

Výrazný rozdíl je ovšem u takzvaných rezidenčních karet, které umožňují na těchto místech parkování automobilů patřících firmám, které v těchto místech mají své sídlo. Na Velkém náměstí je to dvacet tisíc korun, zato pod nemocnicí pouhé tři tisíce za rok a automobil.