V okrese je celkem třináct větších obchodů nebo supermarketů.

Ve Strakonicích je to Penny market, Kaufland, Billa, Lidl, Delvita a Jednota COOP.

Ve Vodňanech je sice supermarketů méně, ale i tak si zákazníci mohou vybrat, zda půjdou nakoupit do Albertu, Lidlu, Tesca nebo do COOPu Jednoty na náměstí Svobody.

Také v Blatné se nabídka marketů stále rozrůstá. Na okraji města stojí Penny market a není to tak dlouho, co se tu usídlila i společnost Lidl. Své zastoupení tu má i Jednota COOP.

Malá nabídka zboží a jeho někdy přehnaně vysoké ceny trápí některé lidi ve Volyni. Kromě menších obchodů s potravinami mají ve městě totiž pouze jeden větší obchod, a to Jednotu COOP. Do supermarketů vyrážejí Volyňští většinou do Strakonic nebo do Vimperka.

Názor na to, jestli se v dnešní době plné zdražování vyplatí sledovat letáky marketů a vyhledávat potraviny s nižší cenou, mají zákazníci různý. „Markety moc neobjíždím, připadá mi to ztráta času i peněz. Mám už vyhlédnuté své osvědčené obchody, kam chodím nakupovat například zeleninu nebo maso. Dobře si rozmýšlím, za co peníze utrácím,“ uvedla Jiřina Tuháčková ze Strakonic.

Vybíráte a nakupujete potraviny podle ceny?

Marie Kludská, Strakonice: Snažím se poslední dobou žít lépe a zdravě. Spíše než na cenu koukám tedy při nakupování, zda je potravina zdravá a kvalitní. Nechodím moc nakupovat ani do supermarketů, většinou jen pro zeleninu.

 

 

 

Eva Tocksteinová, Strakonice: Ceny potravin nesleduji, kupuji, co je potřeba nebo na co mám chuť. Nemám čas běhat po marketech a zjišťovat, kde mají jak drahé zboží. Nesleduji ani letáky, většinou dojdu nakoupit do nejbližšího krámu.

 

 

 

Hana Mičková, Strakonice: To určitě ne, ani když podražily. Kupuji toho sice méně, ale stále dbám na kvalitu. Ceny nijak zvlášť nesleduji, obíhat všechny markety ve městě, to pro mě není. Zajdu si do nejbližšího obchodu.

 

 

 

Jaroslav Rejžek, Strakonice: Ceny zboží vůbec nehlídáme. U nás doma si každý koupí to, co mu chutná a co potřebuje. Po žádných marketech neběháme, abychom zjišťovali, kde mají levnější máslo a kde rohlíky.