Uzavřené městské muzeum má naději, že od nové turistické sezony opět uvítá návštěvníky. Přijalo totiž nového odborného pracovníka, který má do muzea vrátit pořádek. Expert tu chyběl od chvíle, kdy radnicí odvolaný ředitel Václav Zahrádka podal výpověď a odešel.

Úkolem Karla Skalického je obnovit sbírky a ve spolupráci s dalšími odborníky rozhodnout, které z exponátů se dají zachránit a má smysl je renovovat. Z nepořádku, který odhalila kontrola z ministerstva kultury, už zaměstnanci a brigádníci vytřídili věci, které do muzea nepatří.

„Zůstaly tu jen skutečně historické předměty,“ uvedla starostka Lenka Nestřebová. „V muzeu jsem zatím jen několik dní. Je to krátká doba na to, abych mohl hodnotit, v jakém stavu jsou sbírky a kdy se je podaří dát do pořádku. Odhadem to mohou být dva roky. Letošní sezonu bychom ale chtěli muzeum zpřístupnit veřejnosti,“ zmínil se Skalický, který nastoupil od 1. února.

Dále už na personální situaci v muzeu město nehodlá nic měnit. Neplánuje zatím ani jeho sloučení s kulturním střediskem a knihovnou.

Jak se dál bude vyvíjet situace kolem hledání společného ředitele muzea, městského kulturního střediska a knihovny? „Necháváme zatím vše, jak to je. Muzeum má prozatímního ředitele a dokud nebude hotová inventura, nemůžeme se bavit ani o žádném sloučení. Až se vše dotáhne do konce, uvidíme, zda dojde k volbě nového ředitele pro muzeum, nebo se toho ujme ředitel společný pro všechny tři organizace,“ poznamenala starostka Lenka Nestřebová.