Muži se v pátek 7. března střídali v květinářství, aby koupili svým manželkám, přítelkyním a maminkám květinu k Mezinárodnímu dni žen. „Nejvíce jdou na odbyt rudé růže, starší lidé pak kupují hlavně karafiáty,“ uvedla majitelka květinářství na Velkém náměstí ve Strakonicích Petra Malínková (snimek). Podle jejích zkušeností se stává MDŽ mezi lidmi stále populárnější. „Řekla bych, že v posledních letech více než Valentýnin,“ dodala.

V květinářství v Mokrého ulici ve Vodňanech jsou nejžádanější jarní květiny jako tulipány, narcisy a frézie. To samé potvrzují v blatenské prodejně Květiny Škourek. „Pro kytice chodí muži, ale objednávají si je i menší firmy,“ zmínila se prodavačka. I ve volyňském obchodě s květinami Astra je svátek znát. Podle prodavačky zákazníci vybírají květy podle toho, který jim padne do oka.

V Radomyšli slavili střídavě MDŽ a Den matek. „Letos oslavíme oboje. Den žen přestal být komunistickým svátkem, už to není o povinnosti, ale spíše o setkání,“ řekla za svaz žen Blanka Matoušková. Jako recesi slavili MDŽ před časem v Němčicích. „Muži se oblékli do gala a hostili a sloužili ženám. I letos den žen pořádáme, ale už se z něj vytrácí nádech recese a stává se z něj slavnostní setkání,“ zmínil se starosta Jan Vastl.