V současné době se začínají vypracovávat projekty a ještě letos by Maleničtí chtěli zažádat o dotace.

Tím to ale nekončí. „Mezitím budeme hledat ještě vhodného provozovatele. Objekt totiž budeme chtít přizpůsobit k jeho obrazu. Aby měl prostory tak, jak mu funkčně vyhovují a dobře se mu pracovalo,“ uvedl starosta Josef Bláhovec.

Podle něj se počítá s tím, že by se budovy opravily za peníze z dotací a z rozpočtu obce. Svým podílem by ale měl částečně přispět i budoucí provozovatel.
A co všechno by mohli lidé v centru zdraví najít?

„Chtěli bychom, aby tu vzniklo například stravovací zařízení, to v Malenicích chybí. Dále jsme uvažovali o posilovně, masážích a místu pro další různé volnočasové aktivity,“ dodal starosta.

Obec si od takového centra slibuje nejen oživení a více služeb jak pro domácí obyvatele, tak pro turisty. Myslí ale také na vznik nových pracovních příležitostí a finanční prospěch.

„Myslím, že by to bylo dobré, něco takového vybudovat. V Malenicích bývá hodně turistů a často se ptají, kde by se u nás mohli najíst nebo si zajít na kávu, ale nic takového tady přes den není. Hospoda, ta otvírá až odpoledne. A myslím, že i místní lidé by rádi občas zašli na masáže, nebo do posilovny,“ řekla jedna z obyvatelek Malenic Jana Dolanská.