close zoom_in Jan Zeman, Vodňany: K lékaři zatím moc často nechodím, většinou tak jednou za čtvrt roku. Za léky platím zatím kolem dvou stovek, ale moji peněženku to teď určitě zasáhne mnohem více. Prohlídka lékaře, to máte 30 korun, mívám dva recepty, to je minimálně dalších 60 korun. Nastřádá se to.

close zoom_in Tomáš Köhler, Číčenice: Placení u doktora mně vadí. Zatím k lékaři moc nemusím, ale člověk nikdy neví, co se přihodí a kdy ho bude potřebovat, nebo si půjde lehnout do nemocnice. Plat nemám zas tak vysoký, a tak bych asi při delším marození musel počítat, abych si mohl zaplatil ošetření a s penězi vyšel.

close zoom_in Gabriela Březinová, Mladějovice: Jsou to peníze. Vadí mi to hlavně vůči starým lidem a maminkám s dětmi. Co takové poplatky v porodnici nebo když bude dítě v inkubátoru, to se rodiče nedoplatí. Přijde mi nespravedlivé, že feťákům, alkoholikům a podobným léčení platí stát a na takové případy aby se doplácelo.

close zoom_in Emil Cedl, Strakonice: Myslím si, že když si celý život platím zdravotní pojištění, že už bych u lékaře další poplatky platit neměl. Zasáhne to podle mého hlavně starší lidi a důchodce, kteří mají už takhle malé příjmy. A doktorům, těm přibude spousta práce s papírováním a nebudou mít tolik času věnovat se pacientům.

close zoom_in Dana Kučerová, Čejetice: Mně placení asi zatím tolik vadit nebude, k lékaři zas tak moc často nechodím. Ale vadí mi, že se bude platit i za děti a také že musejí platit starší lidé. Ti jsou nejčastěji nemocní. Vidím to u své maminky. Nevím kde na to bude brát peníze. Už takhle má málo a ještě platit za každou prohlídku a recept.

close zoom_in Miroslav Novák, Mladějovice: Mně samotnému placení u doktora a v nemocnicích zase tolik nevadí. Nejsem tam tak často. Ale jak k tomu přijdou starší lidé. Například moji rodiče, celý život si platili zdravotní pojištění, mají vlastně předplaceno. A teď, když budou doktora potřebovat nejvíce, budou ještě platit.