Na křižovatce u Hvězdy nejdou téměř dva týdny semafory. Důvodem je montáž nasvětlení přechodů. Mezi řidiči panují dva názory. Podle jedněch se tam jezdí lépe, podle druhých je to o strach.

Karel Lexa ze Strakonic by měl nejraději křižovatku bez světel napořád. „Jezdím tudy několikrát denně a řekl bych, že provoz je bez světel plynulejší a bezproblémovější. Potíže jsem za těch čtrnáct dní neměl ani s chodci. Přechody jsou tu dost přehledné,“ říká. Stejný názor sdílejí i další dva oslovení řidiči. Co říká druhá strana? „Neuvádějte mé jméno, ale křižovatka u Hvězdy je celkově hrozná a nebezpečná. Měla by se jinak pouštět světla nebo změnit přednost,“ prohlásil muž u auta.

Vlasta Nováková se bez hole neobejde. „Bojím se, že mě auto porazí, chodím pomalu a přecházení mi trvá dlouho. Někteří řidiči jsou bezohlední,“ líčí cesty do nemocnice.

Bez semaforů to nejde. „Už s ohledem na pohyb školáků. Křižovatka by měla být dynamicky řízená v závislosti na zatížení jednotlivých větví,“ říká za dopravní policii PČR Petr Kukrál.

Ať tak nebo tak, bez světel už to u Hvězdy půjde jen do konce týdne.