Úplatkářská aféra, kterou rozpoutal loni v srpnu anonymní dopis, skončila.

Vedoucímu odboru výstavby Milanu Týmovi policie neprokázala přijímání úplatků od stavebníků. „Trestní řízení bylo odloženo,“ potvrdila policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

Milan Týma se cítí poškozen a další kroky konzultuje s právníkem. „Začátek, který byl iniciován z vedení radnice, byl nešťastně veden proti mně. Výroky pana starosty poškodily mě i moji rodinu,“ řeklDeníku Milan Týma.

Starosta Josef Hospergr nebyl včera pro nemoc v úřadě. „Vyjádření nechám na něm,“ řekl k celé kauze místostarosta Bohuslav Navrátil.

Anonym, který kromě radnice a médií obdržely i krajský úřad, finanční úřad a policie, poukazoval na to, že za peníze „do kapsy“ šlo všechno.

O tom, jak to chodí při povolování staveb, se po Blatné mluvilo. V tisku se ale lidé báli cokoliv zveřejnit. Radnice dokonce vyzvala veřejnost, aby jí své poznatky jakoukoli formou sdělila. Nic konkrétního ale nevyšlo najevo.

Koncem roku prováděli krajští úředníci z odboru stavebního řádu v Blatné kontrolu. Došli k tomu, že až na drobné nepřesnosti nebyla v namátkově kontrolovaných spisech z hlediska stavebního řádu zjištěna zásadní pochybení.

„Neprokázalo se nic ani vůči mé osobě ani vůči stavebnímu úřadu, který jsem třináct let vedl,“ hájí se Týma.

Milan Týma dal během vyšetřování na blatenské radnici výpověď. Nyní pracuje ve stavební firmě.

K tomu, že policie případ uzavřela, se několik lidí, které Deník včera oslovil, odmítlo vyjádřit. „To, že se nic neprokázalo neznamená, že se to nedělo,“ vyplynulo z odpovědí těch, kteří okamžitě nezavěsili telefon.