Jak jste se z Vodňan dostala mezi nejlepší kadeřníky?
Tím, že jsem v soutěži firmy Wela skončila v konkurenci kolegů z celé republiky na třetím místě.

Jak soutěž probíhala?
Už v květnu jsem do ní musela poslat fotografii účesu a celé postavy ze čtyř zadaných témat. Vybrala jsem si trend s názvem „mineral splendour“, což je trend o čistotě, luxusu, bohatosti, barvách minerálů. Střih do tvaru cé s plnými liniemy. Fotky mi dělal Lukáš Ptáček z Vodňan. Ze všech pak komise vybrala deset nejlepších a ty postoupily do finále, které bylo v Praze 20. září ve studiu Wella.

Tam už jste vytvářeli své modely?
Ano. Před porotou, ve které byly osobnosti jako módní návrhářka Beata Rajská,Saša Sokolov, vizážista Pavel Bauer z pořadu Vypadáš skvěle nebo světoznámý fotograf Robert Vano, jsme museli předvést v praxi účesy z našich soutěžních fotek.

Očekávala jste, že se mezi deseti kadeřníky umístíte na vyšší pozici?
Vůbec ne. Večerem s vyhlášením výsledků provázel Leoš Mareš. Kupodivu věděl, kde se naše malé město Vodňany nachází. Když jsem uslyšela své jméno spojené se třetím místem, seděla jsem pár vteřin jako přikovaná a nevěřila jsem tomu. Ale musela jsem jít na pódium před stovky diváků a sebrat odvahu i ke krátkému rozhovoru.

Vaše povolání je určitě i vaším koníčkem. Sledujete módní trendy? Vyžadují je na vás i vaše zákaznice?
Je to tak. Mé povolání se mi stalo koníčkem. Když jsem se v pětaosmdesátém vyučila, nikdy bych si nepomyslela, že začnu svoji fantazii demostrovat na účesech. Dnešní trh je tak pestrý, že jde vytvořit téměř všechno. Trendy sleduji a stále se školím, ale ty úplně nejmodernější účesy po mě zákaznice v našem malém městě nevyžadují, protože nemají tolik odvahy. A tak jim jen svůj záměr naznačím malým prvkem a další návštěvu přidávám. Pomalu a jistě se k tomu dopracujeme.

Spousta dívek chce být kadeřnicí. Musíte mít velkou konkurenci. Jaké klady a zápory má toto povolání?
 Chtěla bych jim vzkázat, že tato profese není „jen“ chození do práce. Aby se ke mně zákaznice vracely, musím na sobě neustále pracovat. Nesklouznout k jednomu stylu, ale pořád dělat něco navíc, sledovat nové trendy. Proto například jezdím tak pětkrát do roka na školení.

Jak se těšíte na mistrovství světa?
 Cestu do Lisabonu jsem si „vysloužila“ za třetí místo v soutěži. Jedu doprovázet a podporovat český tým. Už jen to, že se dostanu mezi světové kadeřníky, je pro mě úžasné.