S regulačními poplatky ve zdravotnictví se hýbat nebude. Ve čtvrtek 6. března to lékařům ve strakonické nemocnici řekl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.

Prioritou novely zdravotnických zákonů, kterou ministerstvo chystá, je postavení pacienta v systému zdravotního pojištění, povinnosti zdravotních pojišťoven, zajištění dostupnosti zdravotní péče na základě její kvality a ceny.

Na vyšší úroveň staví novela i vzdělávání zdravotnických pracovníků. „Na jeho podporu jsme vyčlenili 500 milionů korun. Peníze by neměly být rozdělené plošně. Ale například na podporu zubního lékařství, kde začíná být generační problém,“ řekl Julínek.

Na krátkém pracovním setkání v rámci cesty po jihu Čech informoval Julínek zdravotníky o investicích pro jihočeské nemocnice, které před odjezdem podepsal. „Investice mají přijít do plánované centralizace operativy. S tou jsem ho také seznámil,“ řekl za nemocnici předseda představenstva Tomáš Fiala.

Reforma zdravotnictví běží třetí měsíc, ale čísla o výši vybraných registračních poplatků zatím známá nejsou. „Nic měnit nebudeme. Na seriózní vyhodnocení je po tak krátké době ještě čas, to bude možné až tak za půl roku,“ prohlásil ministr.

Vedle strakonické nemocnice navštívil Julínek ještě píseckou a českobudějovickou.