Město sice vstupuje do nového roku s přebytkovým rozpočtem, ale stále splácí milionové dluhy. Úvěr si vzala Volyně v roce 2006 na rekonstrukci náměstí Hrdinů.

„Od loňského roku musí město každý měsíc splatit sto tisíc korun. Zaplaceno už je tedy milion dvě stě tisíc korun,“ řekla vedoucí odboru majetku města Marie Velková.

Kvůli dluhům si Volyně nemůže příliš vyskakovat, co se týká investic. „Snažíme se hlavně o získávání dotací. Budeme je i v tomto roce maximálně využívat, protože vlastní peníze na investice nemáme. S financováním spoluúčasti na dotacích je ale v rozpočtu počítáno. Jeho přebytek je určen na splácení úvěrů,“ poznamenala starostka Volyně Lenka Nestřebová.

„Částka, kterou si město na opravu náměstí Hrdinů půjčilo, je skutečně dost velká. Myslím ale, že se to vyplatilo. Mně osobně se teď náměstí moc líbí. Konečně vypadá k světu a je poznat, že je to náměstí. Dříve bylo v dezolátním stavu. Snad se městu podaří úvěr bez problémů splatit a náměstí bude lidem dobře sloužit,“ vyjádřila se k rekonstrukci jedna z místních obyvatelek Ivana Prokopová.

Kompletní rekonstrukce náměstí, do které se město v létě 2006 pustilo, se vyšplhala na přibližně osm milionů korun. Ukončena byla v listopadu téhož roku.

„Náměstí Hrdinů už bylo v havarijním stavu, rekonstrukce byla nutná,“ uvedl za odbor správy majetku a investic František Maroušek. Opravou prošla kanalizace a vodovod i povrchy. Na náměstí vzniklo přehlednější parkoviště se zámkovou dlažbou i nové chodníky. Opraven byl i pomník a jeho okolí. „Abychom zachovali původní ráz náměstí, je zadní část vydlážděna valouny,“ dodal Maroušek. Na náměstí byla vysázena i mladá zeleň a instalován mobiliář.