Pavel Hrbek, t.č. Strakonice: Změny, které teď budou, jsem si ještě neprokalkulovával. Jsem státní zaměstnanec a tak si výplatní pásku porovnám, až ji dostanu do ruky. Slyšel jsem, že střední vrstva na tom má vydělat, ale bohužel pouze nepatrně.

 

 

 

Josef Matašovský, Krty: Všechna opatření, která se týkají daní, se pokaždé nejvíce dotknou středních a nižších vrstev obyvatelstva. Nejsem zaměstnanec, jsem soukromý podnikatel, ale to, jak moje mzda dopadne po zavedení daňové reformy, ještě nevím.

 

 

 

Martina Honnerová, Mladějovice: Ještě jsem to nepočítala, dávám tomu čas, protože nový rok teprve začal. Uvidím, až dostanu výplatní pásku, pak se dojdu na změny informovat na mzdovku. Podle toho, co jsem zatím slyšela v mediích, doufám, že moc neprodělám.

 

 

 

Jan Kubeš, Čestice: Nevím, ještě jsem se tím nezabýval. Protože výplatní termín máme až dvacátého. Myslím ale, že bude nejlepší, nechat si to vysvětlit od odborníka. Protože daňový systém je dost složitý pro ty, kteří se v této oblasti nepohybují.

 

 

 

Iva Karešová, Blatná: Nevím. Zatím jsem se tím nezabývala. Těch změn je letos hodně. Ale podle informací, které mám z televize, to asi valné nebude. Mám dvě děti, takže bych přivítala, kdyby stát rodinám s dětmi zavedl spíše daňové úlevy.

 

 

 

Miroslav Krčal, Drachkov: Já osobně jsem se tím nezabýval, na to jsou odborníci. Takže jsem se dověděl, že na tom budu pomalu stejně. Slyšel jsem, že ti, co berou hodně, na tom budou hůř, ti se středními platy stejně a s nižšími si polepší. Tak uvidíme.