Z prodejny a hospody vznikne společenské a turistické centrum.

Místní by takové zařízení přivítali. „Turistů tady máme dost. A bylo by dobré, kdyby si měli kde posedět i lidé z Chelčic,“ myslí si jedna z místních obyvatelek. Své jméno ale uvádět nechtěla.

Má jít o společenský sál asi pro dvě stě lidí. „V obci nemáme prostory, kde bychom se mohli scházet ve větším počtu. Například na plesech. Prostory využijeme i v rámci tradičních Slavností květů a pratnerských návštěv. Počítáme zde samozřejmě i se zázemím pro obecní divadelní spolek a službami pro turisty,“ zmínil se k plánům starosta Chelčic Jiří Iral. Podle jeho slov se ale lidé bát zrušení místního obchodu nebo hospody nemusejí.

Přestavba by měla vyřešit i problémy s vyvařováním obědů. Dvacet let byli lidé zvyklí, že vaří družstvo. „Pro velkokapacitní vyvařovnu to ale bylo prodělečné. Teď lidem vozí jídlo z drůbežářských závodů. Chtěli bychom ale, aby v obci taková služba opět fungovala,“ řekl starosta. Kuchyně by se mohla uplatnit i pro turisty. Ti zatím nemají v Chlečicích kde posedět nebo se najíst.

Na projekt chce obec žádat o dotace z Programu obnovy venkova. Pokud vše půjde hladce, mohly by úpravy začít v 1. polovině příštího roku. Rozpočet na přestavbu je přibližně 18 milionů korun.