České dráhy chtějí podpořit regionální dopravu novou akční nabídkou. Na vytipovaných regionálních tratích je možné od čtvrtka 1. září až do 10. prosince letošního roku cestovat ve všech osobních vlacích za zvýhodněné jízdné se slevou 25, případně 50 padesát.

Cestující si zlevněnou jednosměrnou či zpáteční jízdenku mohou koupit bez prokazování nároku na tuto slevu, tedy nemusí být držiteli takzvané In-karty. Zvýhodněná nabídka se vztahuje na jednosměrné a zpáteční jízdenky dle platného tarifu Českých drah.

Nové opatření se týká v kategorii slevy 25 procent také tří jihočeských tratí, a to trati číslo 198 Strakonice – Vimperk, trati číslo 203 Blatná – Strakonice a trati číslo 197 Volary – Číčenice. Padesátiprocentní slevu není možné v jižních Čechách uplatnit.

Dráhy si od své jízdenkové politiky slibují více zákazniků. „Na podzim pokračujeme s akčními nabídkami ČD Promo, kterými se snažíme propagovat regionální vlakovou dopravu, a na vybraných tratích nabízíme cestujícím jednodenní jízdenky za cenu od jedné koruny. Tyto naše akce mají u zákazníků úspěch a pro nás znamenají následné zvýšení tržeb,“ připomíná Vladimír Peléšek, ředitel odboru produktů a obchodu Českých drah, podle nějž firma vytipovala regionální tratě, kde chce cestování vlakem zatraktivnit nižší cenou, aby pro veřejnou vlakovou dopravu získala nové zákazníky.