Běžkařská dráha kolem plaveckého stadionu se přidává k nenaplněným plánům radnice.

Příspěvek získaný z grantového programu jihočeského kraje činil podle informací místostarosty Pavla Pavla padesát tisíc korun, to je zhruba čtvrtina nákladů. Radní se jej tak rozhodli odmítnout. „Museli bychom hodně spolufinancovat. Žádali jsme o víc, ale náš požadavek byl pokrácen,“ vysvětlil. Za takových okolností to rada města neviděla smysluplné.

Pro některé obyvatele města je sice myšlenka nasadit lyže uprostřed města a jet lákavá, většinou se jim to ale zdá přinejmenším zbytečné. V tomto směru se rozpoutala diskuze i na internetových stránkách Strakonického deníku. „Dle mého soudu je to také zbytečnost. Jednak sníh ve Strakonicích je maximálně čtrnáct dní v roce v celku a aby ho bylo na úpravu stopy, tolik jej nebude nikdy,“ zmiňuje se tam čtenář Jirka.

Projekt Strakonice běžkařům obsahoval hlavně nákup zařízení na tvorbu běžkařské stopy. Předpokládané náklady přesahovaly dvě stě tisíc korun. K údržbě běžkařského okruhu kolem plaveckého stadionu by se dal využít částečně i led vzniklý při úpravě plochy na sousedním zimním stadionu.

Další plány
Stopař by se dal využívat nejen na okruhu kolem plaveckého stadionu, ale i v bezprostředním okolí Strakonic. Jednou z možností byla i plocha letiště. Zpočátku měl stopaře tahat malý traktor. V další etapě měla následovat koupě lehkého sněžného vozidla. Tím mohla být speciální multikára, která má v létě normální kola a v zimě je nahradí pásy.