Josefa Vávru zvoleného za Volbu pro město nahradí v zastupitelstvu Ibrahim Razak. To se stalo osm měsíců po říjnových komunálních volbách.

Důvody své rezignace nechtěl Josef Vávra za žádnou cenu sdělovat. „Omlouvám se občanům, kteří mi ve volbách dali hlas,“ tak zněl jediný jeho komentář. Členem strakonického zastupitelstva byl už od roku 1990, tedy víc než dvacet let, nyní začínal šesté funkční období.

Starostovi Pavlu Vondrysovi (Slušnost a jistoty pro Strakonice) na středečním jednání zastupitelů nezbývalo nic jiného, než jeho složení mandátu vzít na vědomí. „Ze zákona nastupuje náhradník, který byl na kandidátce další v pořadí podle počtu hlasů. Tím je lékař Ibrahim Razak,“ konstatoval. Nový zastupitel také ihned složil slib.

A s čím nováček v zastupitelstvu gynekolog Ibrahim Razak, který žije ve Strakonicích od roku 1990, do něj vstupuje? „Zajímala by mě pochopitelně nejvíce oblast blízká mé profesi, tedy zdravotnictví, péče o děti a podobně,“ naznačil.

O důvodech odstoupení Josefa Vávry lze jen spekulovat. Podle některých hlasů za to může příliš vyostřená situace v současném zastupitelstvu.

Ibrahim Razak

Strana: Volba pro město
53 let, lékař
Profil: Nováček v zastupitelstvu. Rozvedený, dvě děti. Pokud mu nějaký volný čas zbude, rád sportuje. Jeho zálibou je i létání.