Napětí a nervozita panují mezi pracovníky bývalého úřadu práce, nyní kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR. Některým hrozí, že o svoji práci přijdou. Mluví se minimálně o sedmi lidech. „Pořád o tom debatujeme, je to téma dne. Bojíme se, to je jasné,“ shodly se dvě pracovnice. Jména ale uvést nechtějí. „V této době by to asi nebylo moudré,“ vysvětlily. Redakce ale jejich jména zná.

Ředitelka kontaktního místa Marie Kalbáčová (44) hrozbu propouštění nevyvrátila, k případnému počtu se ale vyjadřovat ještě nechtěla. „Každá reorganizace má zefektivnit provoz. Nyní řešíme obsahovou náplň kontaktního pracoviště a jak ji zajistit svými lidmi. Přesto se může stát, že někteří pracovníci nebudou plně vytíženi a budu nucena je propustit,“ naznačila vývoj Kalbáčová s tím, že rozhodnutí padne do konce roku.

Trochu více světla do záležitosti vnesl nedávno bývalý ředitel ÚP Josef Samec. Ten odešel k 31. březnu do důchodu. „Už loni muselo několik lidí skončit, ale to šlo vyřešit odchody do důchodů. Přesto jsem věděl, že bych letos musel propustit dalších osm lidí. Vyřešil jsem to tím, že jsem do důchodu poslal alespoň sám sebe. Takže to, co bude řešit moje nástupkyně, jí nezávidím,“ uvedl Samec.

Strakonické kontaktní místo má v současné době 44 zaměstnanců plus dalších 11, kteří spadají pod kraj.