Aby bylo proč nahodit, chystají se letos nasadit do svých vod asi 22 000 kusů pstruha duhového nebo 4500 kusů pstruha obecného. Přesazeno do lovných revírů bude také 36 000 kusů lipana.

„Byla to síla, ráno se nás sešlo asi 53. Tolik lidí najednou nepamatuju. Až během dne se to trochu rozvolnilo. Chytla se i velká štika, tak jsme byli nakonec docela spokojeni,“ popsal rybář Tomáš Kepr, který vyrazil chytat do Humenic u Horní Stropnice. Dodal, že však hodně záleží na podmínkách – třeba v Humenicích klesla teď hladina asi o 1,5 metru a na výsledku to bylo (negativně) znát. Jedním z dalších míst, kam můžete na pstruhy vyrazit, je například Boršov nad Vltavou. Při vyřizování povolenky se nemůžete splést – Český rybářský svaz tu totiž sídlí v Rybářské ulici. „Letos je to potřetí, co se tady otevřela pstruhařská zóna. Začíná u Zátkova mlýna u jezu v Březí a končí u železničního mostu,“ zmínil starosta Jan Zeman. Místní tu podle něj vysazují každý týden velké pstruhy a díky tomu se stal Boršov známý mezi rybáři z celé republiky . Často sem jezdí chytat například lidé z Ostravska nebo Liberecka, kteří tu obvykle stráví prodloužený víkend.

„Řeka je opravdu plná velkých ryb, ale zase tu máme poměrně drahé povolenky – stojí přes šest tisíc korun,“ doplnil starosta Zeman.