Čtyřicet milionů korun – tolik by zimní stadion na Křemelce potřeboval na rekonstrukci chladicího zařízení. Do rozpočtu se ale tato částka dosud nedostala. Přitom je nejméně deset let za hranicí životnosti.

Podle slov ředitele Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Pavla Duška jen díky důsledné péči stále ještě funguje. „Vydržet by mělo i příští sezonu,“ ubezpečil.

Rekonstrukce chlazení je součástí strategického plánu rozvoje města. Z něj však není jasné, kdy k realizaci dojde.

Hokejový trenér Jaroslav Papež ani nechce domyslet, co by nastalo, kdyby došlo k poruše a ze dne na den byl zimní stadion mimo provoz. „Znamenalo by to alespoň v minimální míře dojíždět někam na tréninky, o zápasech už ani nemluvě,“ dodal.

Jediná z větších akcí, která se podle Pavla Duška na zimním stadionu bude během letošní letní přestávky dělat, je oprava chladicího kanálu. Přijde tak na dvě stě až tři sta tisíc korun. „Na to peníze v rozpočtu jsou,“ dodal.

Další záměr je závislý na tom, zda se podaří, ať už STARZ či HC Strakonice, sehnat nějaké dotace. Jde o dobudování zázemí v horní části zimního stadionu. Tam je už v současnosti tělocvična, vzniknout by měla například posilovna. Náklady by se mohly pohybovat bez vybavení mezi třemi až čtyřmi sty tisíci korunami.

Začátky
Umělá ledová plocha byla slavnostně uvedena do provozu v prosinci 1978. Zastřešení se dočkala v roce 1983.