Podzemní kontejnery na tříděný odpad začnou vznikat v ulici Pionýrská. Bude to už třetí místo, kde budou, nejen v rámci rekonstruovaného centra, ale i celého města.

V ulici Pionýrská i sousední Hrnčířské, která přímo navazuje na Velké náměstí, v současné době připravují stavebníci pokládku nových povrchů. Informoval o tom investiční technik radnice Oldřich Švehla. „Hrnčířská ulice bude vydlážděná žulovými kostkami. Pionýrská bude vyasfaltována a rozšířena pro obousměrný provoz i parkovací místa,“ uvedl. V obou ulicích bude také instalováno nové veřejné osvětlení a vysázena zeleň.

Úplná uzavírka ulic Hrnčířská od Velkého náměstí po křižovatku s ulicí Pionýrská a celé ulice Pionýrská potrvá do konce května.

A jaký stav prací je přímo na Velkém náměstí? Podle mluvčí radnice Ireny Malotové je stavba páteřní kanalizace v části pod rampou hotová, v polovině dubna tam začne pracovat na svých rozvodech teplárna. Na křižovatce u obchodního domu Maják vzniká šachta pro napojení kanalizace z ulice Na Stráži.