„Na březnových narozeninách mé tety jsme s Vráťou hráli ještě na půjčené nástroje – klávesy, kytaru a mikrofony. Tam i vznikl nápad založit skupinu,“ vzpomíná Terezka.

První oficiální vystoupení absolvovali ještě ten rok 31. května v Měkynci u Bavorova. „Hráli jsme na dni dětí a na tu trému asi nikdy nezapomeneme,“ pokračuje Vráťa. Nicméně akce skončila úspěchem, o čem svědčí, že do Měkynce jezdí každoročně.

Následovaly další akce – hraní v kempu na strakonickém Podskalí, restaurace Melodie, Adventní trhy pod Rumpálem . . . Do konce roku je pak čeká celkem 29 vystoupení.

V následujících letech se pak nabídky na koncerty a akce jen hrnuly. „Řekl bych, že do téhle doby máme na svém kontě přes 250 vystoupení,“ dodal Vráťa.
Skupina nemá vyhraněný styl. V repertoáru má výběr pro každou věkovou generaci, které hraje – děti, mladé i dříve narozené. A tak můžete během jednoho odpoledne nebo večera slyšet od dechovky přes Johnyho Cashe, Věru Martinovou, Beatles až po Johna Bon Joviho. Každému něco.

Po čtyřech letech vystupování skupina udělala hudebně velký skok kupředu, ale zásadní změny nechystá. „Hraní ve dvou nám vyhovuje. Hlavně z důvodu výběru repertoáru,“ pokračovala Terezka.

Jaké je tedy rozdělení pozic ve skupině? Terezka zpěv, akustická kytara a klávesy, Vráťa zpěv, akustická i elektrická kytara a klávesy.

Co se týká civilní stránky obou členů, Terezku čeká maturita na strakonické průmyslovce a chystá se na vysokou, Vráťa se živí jako řidič z povolání. Kromě toho učí v Hudební škole Yamaha Strakonice hru na kytaru, piano a zpěv.

Ale skupina „Fér Plej“ by nebyla úplná, kdybychom nejmenovali třetího člena – zvukaře a manažera Jiřího Kalinu.

Nejbližší akcí, na které můžete „Fér Plej“ slyšet, bude v sobotu 16. dubna na venkovním parketu v Mladějovicích.

Více informací o této skupině najdete na jejích stránkách www.ferplej.wz.cz