Takřka obden je na stavbě nové školní budovy ředitelka Základní školy Povážská Jaroslava Cháberová. Podrobně sleduje průběh prací, vždyť do první části objektu se mají žáci stěhovat už na začátku nového školního roku.

Podle jejích slov by samotná stavba měla být hotová do konce června. „Pak začne zařizování a stěhování. Už máme i rozvrženo, jak by to mělo vypadat,“ uvedla.

Mluvčí radnice Irena Malotová potvrdila, že práce postupují obvyklým tempem a zmiňované termíny by měly být dodrženy. „V objektu prvního stupně se kompletuje elektroinstalace, vzduchotechnika, vodovod i kanalizace,“ doplnila. U druhého stupně dál pokračuje hrubá stavba.

Ani po přestěhování celého prvního stupně nezůstane zatím budova v Lidické úplně prázdná. O tom se zmínil místostarosta Pavel Pavel. „Kromě školníka a dílen tam dál bude fungovat školní družina,“ vysvětlil. Tak jako vozil děti speciální autobus z Povážské na Lidickou, příští školní rok to bude opačně. Učit se budou na Povážské, ale vyzvednout si je budou rodiče moci, jak jsou zvyklí, v Lidické. „Je to na přechodnou dobu, než tam budou jen děti podle nových spádových obvodů,“ poznamenal.

Druhý stupeň se z Velkého náměstí má stěhovat o rok později.

357 milionů korun mají být konečné náklady na novou školní budovu včetně vybavení či doprovodných staveb.