Pokutu až dva tisíce korun, tolik může dostat řidič, který neuposlechne dopravní značky a svůj vůz kvůli jarnímu úklidu nepřeparkuje. Přesto se znovu a znovu najde dost těch, kteří taková nařízení ignorují. Letošní jarní úklid komunikací není výjimkou.

Jana Janoutová ze strakonické městské policie potvrdila, že takové problémy jsou skutečně každoroční. „Snažíme se je upozornit, aby parkoviště, kde se bude čistit, vyklidili, přesto tam auta nechají,“ zmínila se. Dopravní značky na úklid upozorňují vždy s několikadenním předstihem. Danou lokalitu objíždějí strážníci i v den úklidu a amplionem upozorňují ty, kteří třeba jen opomněli a svá auta tam nechali.

Podle slov Miroslava Schreibera, který má v Technických službách Strakonice jarní úklid komunikací na starosti, se jich i letos už pár našlo. „Nám potom nezbývá, než pod takovým automobilem uklidit ručně,“ poznamenal.

Na ty, kdo svůj vůz nepřeparkují, se nezlobí jen technické služby a strážníci. Vadí to i lidem, kteří své automobily poslušně převezou jinam. Je to například v ulici Luční. „Jak my k tomu vlastně přijdeme? Například u nás stojí dvě auta, která dva roky nikam nevyjela, poznávací značku mají a nikdo s nimi nic neudělá,“ rozčilují se tamní obyvatelé.

S autem musejí motoristé někdy docela daleko. Na to si stěžuje Marek Tupý ze sídliště Stavbařů. „Alespoň, že Beranův dvůr není tak daleko. Tam bývá místa přece jen víc,“ dodal.

Jarní úklid sice oficiálně začal až 1. dubna, už s předstihem Technické služby uklízely některé lokality. Jak uvedl Miroslav Schreiber, byla to například oblast sídliště Šumavská, ulice Ellerova a zčásti i Habeš.

Pokud nastane konkrétní problém, lidé se mají obracet přímo na technické služby, telefon 380 420 420.

Strojní čištění ulic potrvá víc než měsíc
Celkem 34 pracovních dnů od 1. dubna do 18. května potrvá jarní úklid komunikací za pomoci strojů, který provádí Technické služby Strakonice.
Od pátku 1. dubna přišla na řadu například ulice Bezděkovská, Stavbařů či Dukelská. Dnes je na řadě Dopravní, Textiláků a Heydukova. Do konce týdne to pak bude například Palackého náměstí, Zeyerovo nábřeží či sídliště 1. máje.