Zhruba dvojnásobek zájemců, než kolik by Mateřská škola U Parku mohla pobrat. Tak vypadal loňský zápis v tomto předškolním zařízení. Nejpozději od začátku příštího roku by tam k současným 75 místům mělo přibýt dalších dvacet.

Situaci potvrzuje osmadvacetiletá paní Renata. „Chtěla jsem tam dát dceru, ale nebylo místo. Teď chodí do Mateřské školy Šumavská,“ dodala.

Že je školka maminkami v této lokalitě vyhledávaná, byl ale jen jeden z důvodů, proč má dojít k jejímu rozšiřování. Jak uvedl místostarosta Pavel Pavel, z dlouhodobého vývoje vyplývá, že by v příštím roce mělo do strakonických mateřských škol přibýt 28 dětí. Kapacita by nemusela stačit.

„Nyní je v městských mateřských školách 825 míst. Z toho asi 80 je nabídnuto okolním obcím,“ zmínil se místostarosta. Až na jednotlivé výjimky je kapacita naplněná. Nestalo se ale, že by některá maminka své dítě do mateřské školy nedostala, ne vždy to ale bylo v lokalitě, kde by si přála.

Pro rozšíření se ukázala ideální MŠ U Parku. Podle slov ředitelky Jany Čechové jde do důchodu školnice, která v objektu měla byt, nový správce už bude mimo. Mateřská škola se rozšíří právě tam. „Místo třech tříd budeme mít nově čtyři,“ doplnila. S největší pravděpodobností bude s vyšším počtem míst počítáno už při květnovém zápisu do mateřinek. Jinak se později uskuteční zápis doplňkový.

Podle Pavla Pavla je už vše dohodnuto i s krajským úřadem, který přispívá na platy učitelů. Nyní bude radnice chystat projektovou dokumentaci, která teprve ukáže, kolik to bude stát.