Je to jako házení hrachu na zeď . Téměř na každé veřejné diskuzi lidé nej〜méně dva roky upozorňují na hrozivý stav komunikací v lokalitě Sídliště a stále se nic neděje.

Chodníky s hrboly a propadlinami, s vydrolenými kostkami a podobně vadí například tamní obyvatelce osmadvacetileté Renatě Kusíkové. „Jít tudy s malými dětmi je docela o nervy,“ podotkla. Silnice jsou na tom o něco lépe, ale i tak jsou samá záplata a tu a tam i díra. „Auto na nich dostává zabrat,“ dodala. Devětapadesátiletá Milena Hejtmánková žije na Sídlišti celý život a už je na takový stav asi zvyklá, a tak ani nelamentuje. „Je ale pravda, že nepamatuji, kdy by se s chodníky či vozovkami něco zásadního dělalo,“ dodala.

Vedoucí odboru dopravy radnice Václav Býček připustil, že problém je letitý. Na rekonstrukci už vznikl i projekt. „Do rozpočtu se ho ale dostat nepodařilo,“ podotkl.

Důvod vysvětlil starosta Pavel Vondrys. Podaná žádost o dotaci z Regionálního operačního programu totiž nebyla úspěšná, a tak se akce v součtu za více než devadesát milionů korun do letošních plánů nedostala. „Chceme to zkusit znovu, ale zatím není vůbec jasné, zda odpovídající dotační titul bude vypsaný,“ připustil. Rekonstrukce Sídliště se tedy nemusí dostat ani do rozpočtu příštího.

Opravovat jen samotné povrchy radnice nechce, sítě v zemi jsou ve stavu, kdy jsou havárie čím dál častější a je třeba začít nejprve jimi.

Náklady
Předpokládané náklady na rekonstrukci ulice Profesora Skupy jsou 42,5 milionu korun. Ulice Švandy dudáka by měla přijít na 39,1 milionu korun a Mikoláše Alše na 13 milionů korun. To zahrnuje nejen komunikace včetně chodníků a propojek mezi těmito třemi ulicemi, ale i inženýrské sítě a veřejné osvětlení.