S řadou kuriózních situací se setkávají českobudějovičtí kriminalisté, kteří vyšetřují loupežná přepadení na území krajského města. Některé z nich jsou i velmi úsměvné. Jeden takový případ se stal před nedávnem u Sfinxu.

Bylo zrovna sobotní ráno, kolem páté hodiny. Na linku 158 zavolal 73letý senior a oznámil policistům, že jej v Suchém Vrbném oloupili dvě dívky a jeden mladík, které vezl v autě. V jedné z bočních uliček mu dali na krk řetěz a odcizili mu z kapes asi 700 korun. „Pán přiznal, že dostal neodolatelnou chuť na sex. Proto vyjel se svým malým červeným autíčkem do ulic na lov,“ popisuje s úsměvem jeden z kriminalistů, který tuto loupež vyšetřoval. Po nějaké chvíli se dostal roztoužený stařík do Chelčického ulice. Nic nedbal toho, že jede protisměrem, a policistům, kteří jej na to upozornili, dokonce vynadal, že nemají na hlavě čepici. V té chvíli však ještě netušil, že je bude za chvíli sám volat a dožadovat se jejich pomoci.

„V baru se k němu připojil Rom, který slíbil, že mu za úplatu dvě děvčata sežene,“ pokračuje kriminalista. Jak slíbil, tak učinil, a dvě dívky, z nichž však jedné nebylo ještě ani 15 let, mu skutečně domluvil. Po příjezdu do seniorova bytu, kde se měly sexuální radovánky odehrávat, se však jedna z dívek začala stydět, a tak se nechaly i s kamarádkou odvézt k nádraží a tam z auta utekly.

S tím se však nechtěl muž jen tak lehce smířit. Vyrazil proto opět do baru v Chelčického ulici a jal se hledat novou společnici. Jedna z dívek, říkejme jí třeba Kamila, která v baru tou dobou byla, mu velmi padla do oka. „Pořád jí uháněl, ale ona všechny jeho návrhy odmítala. Muž se proto po chvíli vrátil ven ke svému autu a tam jí znovu viděl. Dívka mu nakonec kývla, ale vymínila si, že s sebou musí vzít i kamarádku a kamaráda,“ doplňuje kriminalista.
Krátce poté, co senior naložil tuto trojici do auta, došlo k samotné loupeži. Muž, který seděl na zadních sedadlech, mu dal na krk řetěz a Kamila, která seděla vepředu na místě spolujezdce, mu vytáhla z kapsy oněch zmiňovaných 700 korun. Sotva se vzpamatoval z prvotního šoku, okamžitě kontaktoval policisty a podal jim velmi podrobný popis celé trojice. Na základě tohoto popisu se podařilo kriminalistům ustanovit Roma, který měl celou tuto akci domlouvat. Ten jim záhy sdělil jméno druhé dívky, která v autě rovněž byla. Od této nezletilé dívky se pak dozvěděli, kde najdou Kamilu. „Následně jsme ji tedy zadrželi. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že se nejedná o Kamilu, ale o Kamila. Byl perfektně přestrojený za ženu a nikdo z nás doopravdy netušil, že je to chlap,“ dodává kriminalista.

Policisté následně zahájili klasické trestní stíhání, ve kterém obvinili Kamilu – Kamila ze zločinu loupeže spáchaného ve formě spolupachatelství. „Kamila se nám ke všemu doznala. Na přilepšenou ještě uvedla, že se kolem 22. hodiny vrátila zpátky před bar v Chelčického ulici. Najednou kde se vzalo, tu se vzalo červené autíčko a ten samý stařík jí opětovně nabízel peníze za sex. Ona to odmítla a z místa odešla,“ vysvětluje kriminalista. Paradoxem je, že byla stejně oblečená i nalíčená a měla i ten samý účes. Dotyčný muž, jemuž asi vidina sexu naprosto zatemnila mozek, ji vůbec nepoznal. Když už kriminalisté věděli, po kom pátrají, vydali se Kamilu zatknout do sodovkárny, kde tou dobou přebývala.

Následné vyšetřování prokázalo, že se jedná o nikdy netrestanou osobu, která se dostala do svízelné životní situace. Kvůli její sexuální orientaci se jí zřekli vlastní rodiče, a když nevyšlo ani ubytování u prarodičů, dopustila se výše zmíněné loupeže. Kriminalisté uznali, že její jednání nebylo natolik nebezpečné, a proto odešla od soudu s podmínkou.