Kolik dívek dnes soubor navštěvuje?

V současné době máme tři skupiny rozdělené podle věku. Celkem 52 dívek ve věku od šesti do osmnácti let.

Čekají vás v nejbližší době nějaké soutěže?

Jako každý rok se připravujeme na Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, které se koná v květnu a v červnu.

Jak vznikají vaše kostýmy?

Kostýmy vznikají podle našich návrhů. Barva a střih souvisí nejen s výběrem skladby, ale také zda se jedná o kostým pro vystoupení s hůlkou, či s pompony, nebo zda se jedná o taneční vystoupení pro plesy a jiné slavnostní příležitosti.

Přibíráte do svých řad ještě nové zájemkyně?

Přivítáme každou novou dívku, která má zájem o mažoretkový sport. Jsme parta, která si rozumí a má i společné zájmy.

Co je pro vás na mažoretkovém sportu lákavé?

Mažoretkový sport je nejen o soutěži s hůlkou nebo s pompony, ale i o tanci. Důležité jsou pro nás společně strávené chvíle dívek nejen na tréninku a soutěžích, ale i na společných akcích.

Věnujete se i tanečním vystoupením na různých akcích?

Každoročně vystupujeme s tanečním vystoupením, předvádíme waltz, tango nebo paso doble na plesech a jiných společenských akcích. S hůlkou či pompony nejen soutěžíme, ale i vystupujeme na různých slavnostních dnech měst a obcí. Nejhezčí vzpomínky máme například na vystoupení v Rakousku a na Slovensku.

Máte kromě mažoretkového sportu a společenských akcí ještě jiné aktivity?

Každoročně pořádáme velkou módní přehlídku společenských šatů v Blatné, v květnu pak přehlídku svatebních šatů a šatů pro družičky na Svatebním veletrhu na zámku Lnáře, kde si naše mažoretky mohou vyzkoušet roli modelek. V létě pořádáme letní tábor, během roku společně navštěvujeme bazén, sportovní areál s lanovou dráhou a pořádáme vícedenní soustředění.

Spolupracujete také s divadelními ochotníky v Blatné?

Vymýšlíme choreografie třeba pro role víl nebo čertic. Dívky ztvárnily choreografii k divadelním hrám Těžká Barbora, Lucerna, Čertův švagříček, připravuje se choreografie pro hru Naši furianti.